Informace pro zájemce o službu

Jak požádat o službu chráněného bydlení?

Pokud máš zájem o službu chráněného bydlení, potom je nejlepší následující:

  1. Na těchto stránkách si zjisti všechny dostupné informace vztahující se k naší službě.
  2. Kontaktuj vedoucího chráněného bydlení a informuj se na podrobnosti, případně si domluv schůzku.
  3. Vyplň a doruč nám formuláře:

    Vyplněné formuláře pošli poštou, nebo e-mailem, případně jinak (osobně, datovou schránkou apod.). Adresy a další kontaktní údaje najdeš na hlavní stránce.

Co je chráněné bydlení Centrum VELAN a co tě zde čeká?

bydleni

BYDLENÍ – V Centru VELAN bydlíš spolu s ostatními spolubydlícími. Máš samostatný pokoj. Záchod a koupelnu máš dohromady s dalším jedním, nebo dvěma lidmi. Ostatní prostory (obývací pokoj, kychyň atd.) jsou společné pro všechny obyvatele Centra VELAN – nejvíc jich může být, včetně tebe, devět. V Centru VELAN, můžeš bydlet, jak se ti to hodí. Můžeš přicházet a odcházet samostatně, můžeš si zvát návštěvy. Pokud to nebude vadit ostatním, můžeš mít i domácího zvířecího kamaráda.

asistent

ASISTENT – V Centru VELAN je stále přítomný asistent, který ti pomůže s věcmi, které nezvládáš, nebo máš s nimi nějaký problém. Pomůže ti při zajištění chodu domácnosti (úklid, praní, žehlení, …), při hospodaření s penězi (evidence peněz, placení složenek, …), nácvik činností, které ještě dobře neumíš, a které ti pomůžou v samostatném životě. Asistent ti také pomůže při jednání s úřady, rodinou, opatrovníkem atd, pokud to budeš potřebovat. Také ti může poradit při tvých rozhodnutích, nebo když budeš mít těžkosti (se zdravím, s partnerem, v práci apod.). Asistent ti taky pomůže s osobní hygienou, pokud některé činnosti jsou pro tebe složité.

jidlo

JÍDLO – Jídlo si můžeš připravit sám. Pokud budeš potřebovat, asistent ti pomůže s nákupem i s přípravou jídla. Jídlo si také můžeš objednat od některých dodavatelů v okolí.

prace

PRÁCE, STUDIUM, VOLNÝ ČAS – V Centru VELAN ti pomůžeme najít práci, zapracovat se na novém pracovišti, případně najít nějakou vhodnou sociální službu, kde se můžeš pracovně realizovat (stacionář, denní centrum, terapeutické dílny apod.). Stejně tak ti pomůžeme najít si nějaký kurz, nebo školu, pokud se chceš ještě dál vzdělávat. Pomůžeme ti i v trávení volného času. Pokud budeš potřebovat, doprovodíme tě například na ples, do kina apod.